O nas

Kim jesteśmy?

Choć zaistnieliśmy w przestrzeni publicznej, organizując protesty w lipcu 2017 r., to protest nie jest naszą jedyną metodą działania i okazywania sprzeciwu. Pracujemy na rzecz prawdziwej zmiany – zmiany pokoleniowej, która nie zajdzie na ulicy, a w świadomości młodych Polaków. Do tego potrzeba kadr, zasobów wiedzy, merytoryki, funduszy – nie po to, by jak najszybciej sięgnąć po władzę. Po to, żeby w przyszłości zmienić Polskę na lepsze.

Co jest dla nas ważne?

Młodzi muszą wziąć w końcu odpowiedzialność za Państwo i niezależnie od tego, czy nastąpi to prędzej czy później – zmiana pokoleniowa to naturalny porządek rzeczy. My, poprzez tworzenie platformy działania dla młodych Polaków, chcemy tę zmianę pokoleniową z jednej strony przyśpieszyć, a z drugiej – sprawić, żeby była zmianą jakościową, a nie jedynie personalną ze starszych na młodszych. Cel, który sobie postawiliśmy, wymaga pracy od podstaw, ale nie boimy się tego.

Zależy nam na Polsce równych szans, w której każdy z nas może rozwijać się na miarę swoich potrzeb i umiejętności. Chcemy żyć w Polsce będącą częścią sprawnie funkcjonującej Unii Europejskiej, wspólnie budować jej potencjał gospodarczy i dzielić podstawowe wartości. Na arenie międzynarodowej chcemy widzieć Polskę silną i potrafiącą współpracować dla dobra wspólnego. Polska Młodych to Polska demokratyczna, samorządna i nastawiona na przyszłość. Przeszłość minęła bezpowrotnie, więc nie będziemy rozdrapywać starych ran, bo ważniejsza jest praca na rzecz prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego. Wierzymy, że Polska powinna zapewniać edukację na najwyższym poziomie, wolną od uprzedzeń i opartą na wiedzy naukowej. Stawiamy na decentralizację, rozwój nowych technologii i czyste środowisko naturalne.

Jak działamy?

Nasz plan to przede wszystkim stworzenie platformy do działania dla wszystkich tych, którzy chcą zmiany pokoleniowej, ale dotychczas nie było dla nich miejsca do działania. Chcemy wypracowywać konkretne rozwiązania i poddawać je do dyskusji opinii publicznej. Nie tworzymy propagandy, zależy nam na merytorycznej dyskusji, w której wiodący głos ma młode pokolenie.

Ponieważ stawiamy na głos młodego pokolenia, przede wszystkim zapraszamy do dzielenia się własnymi przemyśleniami na naszej stronie internetowej. Jest to miejsce otwarte dla Was, możecie przysłać do nas swoje teksty, którymi chcecie się podzielić.